1. Link do strony z możliwością wsparcia forum:
https://pomagam.pl/forumdss_2020_22

2. Konta nowych użytkowników są aktywowane przez Administrację
(linki aktywacyjne nie działają) - zwykle w ciągu ok. 24 ÷ 48 h.

DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna

Logo Forum Onkologicznego DUM SPIRO-SPERO
Forum jest cz?ci? Fundacji Onkologicznej | przejdź do witryny Fundacji

Czat Mapa forum Formularz kontaktowyFormularz kontaktowy FAQFAQ
 SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  AlbumAlbum
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj
Znaleziono 1 wynik
DUM SPIRO-SPERO Forum Onkologiczne Strona Główna
Autor Wiadomość
  Temat: 19miesięczne dziecko prośba o interpretację wyników
Ola Olka

Odpowiedzi: 3
Wyświetleń: 3535

PostDział: Nowotwory układu moczowo-płciowego   Wysłany: 2017-06-12, 14:14   Temat: 19miesięczne dziecko prośba o interpretację wyników
jola2509 bardzo ci współczuję, nowotwór u malutkiego dziecka to naprawdę ciężkie doświadczenie. Na szczęście - z tego co czytałam bo nie mam tu własnych doświadczeń, w większości przypadków udaje się wyleczyć 90 proc. pacjentów także bądź dobrej myśli.
jola2509 napisał/a:
Nowotwór usunięty doszczętnie,otorebkowany, dobrze odgraniczony od pozostałego miąższu nerki. Nie stwierdza się cech angioinwazji. Wnęka nerki bez istotnych zmian, moczowód bez istotnych zmian.
Moim zdaniem to już dobrze, guz usunięto, pozostałe narządy bez zmian, nie ma inwazji do naczyń krwionośnych.
jola2509 napisał/a:
syn nie miał badanej głowy oraz kości- lekarze stwierdzili ze ten guz daje przuty w pierwszej kolejności do płuc i że jesli nie ma podstaw to głowy i kości nie badają. ale czy nie upierać się przy tym ??
Tu mają rację, kontroluje się płuca gdyż ten guz daje przerzuty właśnie tam.
jola2509 napisał/a:
czy mimo tych komórek blastemalnych jest szansa na wyleczenie?
Pomimo niekorzystnego składu komórkowego guza myślę że zdecydowanie tak. Było niskie stadium zaawansowania przy którym jest dobre rokowanie i tak powinnaś teraz myśleć.
Po wyleczeniu konieczne są badania kontrolne. USG co 3 miesiące aż do 7. roku życia oraz tomografię komputerową po 3 miesiącach od operacji.

Trzymam kciuki za ciebie i małego Szymka
Pozdrawiam serdecznie
 
Skocz do:  


logo

Statystki wizyt z innych stron
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group